Einde collectieve zorgverzekering
Tot nu toe bood de gemeente Westervoort samen met zorgverzekeraar Menzis een collectieve zorgverzekering aan voor inwoners met een laag inkomen. Deze verzekering was bedoeld om een goed en betaalbaar zorgpakket mogelijk te maken. De gemeente betaalde mee aan de premie, zodat inwoners met een inkomen tot 120% van de bijstandsnorm minder hoefden te betalen voor een aanvullende verzekering. Ook kreeg u via deze verzekering een vergoeding voor de eigen bijdrage Wmo. Per 1 januari 2026 stopt deze collectieve zorgverzekering via de gemeente.
Waarom stopt de gemeente met de collectieve zorgverzekering?
De regels voor de collectieve zorgverzekering zijn veranderd. Sinds 2023 mag er geen korting meer gegeven worden op de basisverzekering. Daarnaast is de premie bij Menzis ook gestegen. Hierdoor is de gemeentepolis minder voordelig, zowel voor u als voor de gemeente. Veel mensen krijgen automatisch een uitgebreid pakket en betalen voor zorg die ze niet gebruiken. De gemeente vindt het belangrijk dat u verzekerd bent op een manier die écht bij u past.[SS1]
De gemeente heeft deze beslissing zorgvuldig genomen. We willen inwoners niet onnodig laten betalen voor zorg die zij niet gebruiken, zeker nu de premies stijgen en de voordelen van de gemeentepolis zijn afgenomen.
Wat betekent dit voor u?
U heeft een brief van ons ontvangen met daarin de keuzes. In september ontvangt u nog een brief met informatie over hoe u hulp kunt krijgen bij het maken van een keuze. Tot die tijd hoeft u niets te doen.
Heeft u nog vragen?
U kunt contact opnemen met het Sociaal Loket op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur, telefoonnummer 0316 279 111. U kunt uw vragen ook per e-mail stellen: sociaalloket@westervoort.nl.
Veelgestelde vragen
Blijf ik wel verzekerd?
Als u geen andere zorgverzekering kiest, zal Menzis u automatisch verlengen in een vergelijkbaar zorgpakket. Zo blijft u ook na 1 januari 2026 automatisch verzekerd.
Ga ik meer betalen?
Een andere zorgverzekering kan extra geld kosten. Voor mensen met pakket Garantverzorgd 3 wordt het eigen risico niet meer vergoed. Het is daarom goed om te kijken of deze polis past bij uw situatie. Voor andere mensen kan het juist goedkoper uitpakken, doordat zij alleen verzekeren wat nodig is.
Hebt u een betalingsachterstand bij Menzis?
Dan kunt u niet overstappen naar een andere zorgverzekeraar. De betalingsachterstand moet u eerst afbetalen. Heeft u hierbij hulp of advies nodig? Dan kunt u contact opnemen met het Sociaal Loket op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur, telefoonnummer 026 317 99 11. U kunt uw vragen ook per e-mail stellen: sociaalloket@westervoort.nl.